דואו המחודש בעיתונותספא בוטיק תאמבצעי החודש

מאמרים

הכול אודות המסאז' השוודי - העיסוי הכי פופולארי לזוגות

יום כיף הכולל ספא זוגי הוא אחד הבילויים המועדפים על זוגות. האפשרות להתפנק ביחד היא מושלמת כדי לחגוג כל אירוע בזוגיות: יום הולדת, יום שנה וסתם עוד יום שרוצים לעשות בו משהו רומנטי.

יום כיף לזוגות בספא לרוב כולל עיסוי זוגי בחדר משותף, שימוש חופשי במתקני הספא וארוחת בוקר או צהריים מפנקת וטעימה. רוב הזוגות הבוחרים להתפנק בספא זוגי בוחרים את העיסוי הקלאסי - העיסוי השוודי.

קצת על המסאז' הפופולרי

העיסוי השוודי הומצא במאה ה-19 על ידי הפרופ' השוודי, לינג, ומטרתו לטפל ולאזן את הגוף על ידי הקלה בתנועת המפרקים.

שיטת הטיפול כוללת 6 עקרונות: ליטוף, עיסוי עמוק, חיכוך, רטט, הקשות ולחיצות על עמוד השדרה.

על ידי שימוש בשמנים ארומטיים מחוממים, המטפל עובד על כל חלקי הגוף של המטופל, מחמם את הרקמות והשרירים בעזרת הריכוך והמגע ובכך בעצם מסייע לשיפור זרימת הדם ולעבודת הלב.

מהלך העיסוי

העיסוי מתחיל כאשר המטופל שוכב על הבטן, מכוסה רק בחלקו התחתון. ראשית המטפל מעסה את הגב על ידי לחיצות על עמוד השדרה וחיכוך בכל חלקי הגב כאשר הוא עושה שימוש בשמנים ריחניים. השילוב של הריח העדין של השמנים, המגע ומוסיקת הרקע המרגיעה - יוצר אוירה מושלמת המעצימה את חווית הרוגע והשלווה של המטופל.

לאחר שהמטפל סיים עם הגב והצוואר, הוא עובר לרגליים, מעסה את אחורי הירך והרגל לכל אורכה, מרפה את השרירים התפוסים ומגביר את זרימת הדם. לאחר מכן יבקש המטפל מהמטופל שיתהפך על גבו.

כאשר המטופל שוכב על הבטן, המטפל יעסה את ידיו, כולל כפות הידיים, את הרגליים מחלקם הקדמי ואת כפות הרגליים. לבסוף המטפל יעסה את קרקפת הראש, את הפנים ואת הצוואר.

יתרונות העיסוי השוודי

לעיסוי השוודי מיוחסות השפעות רוחניות וגופניות כאחד:

הרגעת הנפש

שיפור אספקת הדם לשרירים

 ניקוז רעלים

רפיון ושחרור השרירים

חידוש אנרגיות הגוף

המרצה ושיפור של זרימת הדם

הענקת גמישות לשרירים ולרקמות

מניעת התכווצות שרירים

הפחתת דלקות וכאבים

שיפור טווח התנועה של המפרקים

 

ספא זוגי – מה חשוב לוודא?

לפני שאתם מגיעים לספא חשוב שתוודאו מספר דברים: ראשית, הזמינו עיסוי בשעה שנוחה לכם - כך שתרגישו הכי נוח שאפשר, אם אחרי ארוחה או קפה טוב - חשוב שתגיעו נינוחים. כאשר מדובר בספא זוגי ישנה חשיבות לקבל חדר עיסוי זוגי כדי שתוכלו לשהות ביחד במהלך העיסוי - ודאו זאת בזמן הזמנת הטיפול!

לאחר מכן בקשו מטפל או מטפלת לפי העדפתכם כדי שלא ייווצר מצב של אי נוחות בטיפול. העיסוי הוא טיפול אינטימי מאוד, לכן חשוב שתרגישו בנוח עם המטפל.

לסיום, חשוב לוודא שהזמנת ספא זוגי כוללת בתוכה שימוש חופשי בכל מתקני הספא.