דואו המחודש בעיתונותספא בוטיק תאמבצעי החודש

מאמרים

על סוגי עיסויים

עיסוי בכלל וכחלק מבילוי בספא משלב את המהנה עם המועיל. מוכרים ומקובלים כיום יותר מ- 150 (במלים: מאה וחמישים!) סוגי עיסויים, שאותם מחלקים לשתי קטגוריות עיקריות" עיסויים רפואיים ( תראפיים) ועיסויים הומאופטיים. כמו כן יש עיסויים ייחודיים וייעודיים המתמקדים בנשים הרות ובתינוקות

עיסויים רפואיים, שיש להם תכלית פיזיותראפית, עובדים על הרקמות הרכות, בלוטות הלימפה והגידים, מפרקים ועוד. מטרתם לשפר את התפקודים של האיברים השונים, לבנות את השריר ולהגמישו (בניית שריר היא אחת המטרות של עיסוי ספורטאים, המהווים קהל יעד חשוב וצרכני עיסויים על בסיס קבוע), לחדש רקמות לאחר פציעה, להקל על כאבי שרירים ועוד.

חלק הארי של העיסויים בספא הם עיסויים הומאופאטיים, שמטרתם הקניית תחושת רוגע והנאה. עיסוי בספא הוא חלק בלתי נפרד מהבילוי המפנק בכלל ובמלונות בפרט. העיסוי משרה תחושה של התחדשות ורעננות, ומשפר את התחושה הכללית ואף את הביטחון העצמי.


עם העיסויים השונים נמנים: רפלקסולוגיה, עיסוי סיני מסורתי, שיאצו (שיטה המשלבת מגוון רחב של טכניקות. השיטה מטפלת על ידי לחיצות בכל איברי הגוף ומסייעת לבעיות כגון אורתופדיות, בעיות בעמוד השדרה, עיכול, גניקולוגיה, בעיות רגשיות ועוד), עיסוי תאילנדי (שבו עובדים על הרקמות הרכות, השרירים והגידם באמצעות לחיצות איטיות המתבצעות על ידי מפרקי המעסה),  עיסוי שבדי (שבו משתמשים בשמנים להרגעה ולהנאה. עיסוי זה משפר את זרימת הדם והלימפה בגוף), עיסוי שרירים עמוק ( שממנו נהנים ספורטאים מאחר שהוא מסייע לאזן את זרימת הדם בשריר  ולהחזירו לפעולה סדירה לאחר מאמץ גופני מתמשך או מועצם), עיסוי רקמות עמוק ( המתמקד באזורים הצפויים לדלקות, חבלות ופציעות, ולכן אף הוא מתאים לספורטאים).

כאשר אנשים באים ליהנות משירותי ספא הם לא בהכרח יודעים איזה סוג עיסוי הם רוצים לכן ניתן להתייעץ עם המעסים שיסבירו על אודות הייחוד של כל אחד מהעיסויים. כאשר התכלית היא הנאה ורוגע יש הממליצים על עיסוי באבנים חמות ( מניחים 42 חלוקי נחל מחוממים עם מגוון שמני מרפא על הגוף. שיטה זו מרפה את הגוף ומרגיעה  אותו).

יש גם עיסויי פנים ועיסוי המשלב בין כמה סוגים ושיטות. כאשר אנשים באים לספא לבלות – במסגרת יום כיף או יום גיבוש, יום נישואין, יום אהבה, פינוק זוגי עם סיבה או בלעדיה, חופש או נופש- מה שחשוב לאנשים הוא החוויה שחווים בעיסוי. עבור זוגות- עיסוי זוגי הוא חוויה מיוחדת המעשירה ומעצימה את הזוגיות.

עיסוי הוא מתנה יפה ומרגשת. אם אתם מחפשים מתנה מקורית שתבטא תשומת לב – העניקו שובר לספא זוגי לאנשים קרובים ויקרים לכם. לאחר הספא- וכצפוי וכמשוער כבר במהלכו - הם לא יפסיקו להודות לכם.

עבור אנשים שרוצים ויכולים ויודעים ליהנות מהחיים עיסוי בכלל וספא בפרט הם חלק בלתי נפרד משגרת חייהם, תחזוקה לגוף ולנפש ושיפור תפקודיהם.